Suat Altmışyedioğlu
Deri Altı Çubuk (İmplant) Uygulamaları

Deri  altına yerleştirilen ve 3 yıl süre ile yüksek oranda doğum kontrolü sağlayan bir çubuktur. Lokal anestezi eşliğinde çok kısa süre içerisinde uygulanır. Yaklaşık 4 cm uzunluğunda 0,2 cm kalınlığındadır. Kolayca uygulanır, Çubuk içerisinde progestoron hormonu bulundurur. Bu hormon diğer doğum kontrol yöntemlerinde olduğu gibi yumurtlamayı durdurarak hamile kalmayı önler.  Bu konuda eğitim almıiş uzman hekim tarafından kolayca yerleştirilir.

Deri altı implant takıldığı anda etkisi başlar, ancak diğer doğum kontrol yöntemleri gibi bir müddet beklemekte yarar vardır. Doğum kontrolüne ihtiyacı olan her kadına uygulanabilir. Bazı ilaç kullanan hastalar gebeler ve gebelik şüphesi olan kadınlar emboli, inme gibi  öyküsü olan hastalara uygulanmaz. 

Baş ağrısı göğüs hassasiyeti veya ağrısı adet düzensizliği ciltte kızarıklık veya lekelenme gibi yan etkiler bazen görülmektedir.

Deri altı implant fiyatı: Deri altı implant uygulaması ücret bilgisini kliniğimizi arayarak öğrenebilirsiniz. İmplant eczaneden hasta tarafından alınıp uygulanmaktadır.

Deri altı implant kaç yıl korur? Deri altı çubuk 3 yıl süre ile tam koruma sağlar.