Labioplasti Ameliyatı Nedir?

Labioplasti ameliyatı ile Kadınların genital bölgesinde yer alan iç dudak sarkması düzeltilebilir. Sarkan bölgenin ameliyatla alınması, genital bölgenin estetik görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Doğuştan veya sonradan kilo alma, vermelerde oluşan aynı zamanda çoklu doğumdan sonra iç dudak sarkmasının oluşmasıyla kişinin genital bölgesinden rahatsız olması mümkün hale gelir.


İç Dudak 
Sarkmasının Zararları

  • Hijyenik problemler
  • Cinsel hayatın olumsuz etkilenmesi
  • Genital bölgenin kötü görünmesi
  • İstenilen kıyafetin giyilememesi
  • Özgüven eksikliği yaşamak
  • Psikolojik rahatsızlık hissetmek
  • Genital bölgenin sağlıksal problemlerle karşılaşması

İç dudak sarkması, kişinin cinsel hayatından sosyal hayatına kadar olumsuz etkiler sunmaktadır. Olumsuz etkileri sonlandırabilmek adına kişinin, labioplasti ameliyatı olması gerekiyor. Kişinin küçüklükten, büyüklüğe kadar genital bölgesinde yaşadığı problemler; birçok problemi de beraberinde getirmektedir.

Cinsel hayatın olumsuz etkilenmesi, genital bölgenin fazla terlemesi, hijyenik problemlerin oluşması, iç çamaşır üzerinden sarkmanın belirgin olması çeşitli problemler arasında yer alıyor. Tüm bu problemlerin aşılabilmesi, labioplasti ameliyatıyla sağlanmaktadır.

Labioplasti ameliyatı sayesinde kişiler bu tarz problemlerden kurtulmakta ve kendi cinsel hayatına da olumlu etkiler sunmaktadır. İç dudak sarkması, her kadının yaşadığı problemler arasında yer almakta ve fazlasıyla probleme sebebiyet veren bir rahatsızlıktır.

İç dudağın asimetrik, fazlasıyla sarkık olması doğumdan sonra veya doğuştan gelen bir problem olarak nitelendirilmektedir. İç dudağın fazlasıyla sarkık olması, kişinin rahat bir şekilde kıyafet giyebilmesine engel olmaktadır.

Özellikle havuz, deniz ve buna benzer ortamlarda rahatsızlığın ön plana çıkması söz konusu olabiliyor. Tüm bu problemlerden kurtulabilmek için kişinin labioplasti ameliyatı ile sarkan bölgeyi kısaltabilmesi, mümkün hale gelmektedir.

Genital bölgenin hijyen açısından büyük risk taşıması, iç dudak sarkmasından kaynaklanmaktadır. İç dudak sarkması, tüm bunların yanı sıra tahriş ve kaşıntı yapabilmektedir.

Tahriş olması, kişinin hijyenik problemleri de yaşamasına ve sürekli ağrı çekmesine sebebiyet verebilmektedir. Kaşıntı ise genellikle iç dudak sarkmasının sebebiyet verdiği hijyenik problemlerden kaynaklanmaktadır.

İç çamaşır üzerinden dudak sarkmasının belirgin olması, rahatsızlık oluşturan diğer durumlar arasında yer alıyor. Kişiler bu sarkık görüntüye sahip olduğundan dolayı psikolojik olarak birçok konuda problem yaşayabilmektedir.

Psikolojik açıdan problem yaşayan kişilerin, cinsel hayatı da olumsuz etkilenir. Tüm bunların yanı sıra kişinin psikolojik açıdan problem yaşaması, özgüven eksikliği ile karşılaşmasına sebebiyet verir.

Tüm bu problemlerin aşılabilmesi, labioplasti ameliyatı ile mümkün hale gelmektedir. Labioplasti ameliyatı sayesinde iç dudağın kısaltılması ve fazla olan bölgenin artık daha estetik bir görünüme kavuşması, mümkün hale gelecektir.

Bu sayede kişi artık bu tarz problemleri yaşamadan özgüven sahibi olabilecek ve rahat bir şekilde giyinebilmenin keyfini yaşayacaktır.

İç dudak sarkması, aynı zamanda cinsel hayatın olumsuz etkilenmesine sebebiyet vermektedir. İç dudak sarkmasının, giyilebilecek kıyafetleri engellemesi sosyal hayatın olumsuz etkilenmesini sağlar.

Bu yüzden kişiler, labioplasti ameliyatıyla kendi genital bölgesini estetik bir hale getirmek ister. İç dudak sarkması fazla olan kişilerin dar pantolon, etek ve mayo gibi kıyafetleri giyememesi; kişinin psikolojik problemlerle karşılaşmasını sağlamaktadır.

Cinsel hazza engel olan vajina sarkması, aynı zamanda orgazm güçlüğüne de sebebiyet verebiliyor. Cinsel hayata bu kadar olumsuz etki sunan problem, aşılması gereken bir problem olarak nitelendirilmektedir.

Labioplasti sayesinde cinsel ve sosyal hayatı olumlu etkilemek mümkündür. İç dudağın estetik bir görünüme ulaşması, kişinin özgüven sahibi olmasına yardımcı olur.

 

Benzer Yazılar